História 

História organizovanej pešej turistiky v našej obci siaha až do 70 rokov 20. storočia, kedy mládežníckej organizácii SZM jej vtedajší členovia v rámci záujmovej činnosti začali organizovať prvé výstupy a pochody v okolí obce a celého Slovenska. Svedčí o tom aj tradícia Štefanského výstupu na Radzim, keď v roku 2008 sa konal jeho 37. ročník. Základ oddielu vtedy tvorili členovia Demján, Boroš, Slovákovci, Gallíkovci, Hajčiovci, Gazdíkovci a mnohí ďalší, ktorí boli vtedy a aj do dneška sú hybnou silou turistiky v našej obci. Po skončení činnosti SZM vznikol turistický oddiel Slimák o činnosti, ktorého svedčí aj výstavba turistického klubu Slimák v obci. Taktiež bohatá činnosť spomeniem niektoré zaujímavé akcie napríklad: Nižnoslanská stovka – 100 kilometrový pochod nonstop, nočný výstup na Radzim, prechody Vysokých a Nízkych Tatier, Slovenského Rudohoria a mnohých ďalších.

Po skončení oddielu a taktiež činnosti turistického klubu nastal niekoľkoročný útlm činnosti no niektoré zabehnuté akcie pokračovali aj napriek tomu.
Znovozrodenie a zaktivovanie činnosti nastalo v roku 2002 kedy bola zaktivovaná členská základňa 28 členmi. Bol zvolený výbor KST, ktorého predsedom sa stal jeho bývalý a staronový predseda Ján Boroš spolu s výborom v zložení Vladimír Hajči, Milan Bober, Viera Spišáková, Mária Gazdíková,

Z turistického oddielu Slimák sa stal Klub turistov Slovenska Sosna so spracovaným Štatútom, ktorý je registrovaný na Ministerstve vnútra a taktiež pri ústrednej rade KST v Bratislave.
O činnosti KST svedčia aj tri akcie, ktoré sú zaradené aj v okresnom kalendári KST v Rožňave. KST je organizátorom a spoluorganizátorom uvedených akcií.
Mimo uvedených akcií KST zabezpečuje pre svojich členov a záujemcov o turistiku taktiež brigádnickú činnosť. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie akcie v blízkej minulosti patrí prechod Malou Fatrou, výstup na Chopok, prielom Hornádu a mnohé ďalšie akcie. V našom okolí a taktiež pravidelná účasť na akciách v rámci okresu. Brigádnické činnosti: uvediem čistenie turistických chodníkov, úprava a výstavba studničiek na Štolcovej, Poliačkach a Ústodolí. Mimo hlavných akcií by sme sa radi vrátili do histórie a pripravili pochod po stopách Nižnoslanskej stovky, nočný výstup na Radzim a jánske ohne v Ústodolí. Do ďalšej činnosti by sme si poprali veľa prejdených kilometrov po Slovensku a schopných aktívnych členov, ktorí by sa zapájali do našej činnosti. Taktiež prírastok mladých aktívnych turistov nakoľko členskú základňu KST tvoria členovia od 30-70 rokov

 Hotel Biela hrdlička

Hlavné námestie 5, Bratislava, 811 01

Hotel Hrebeňovka

Hlavné námestie, Bratislava, 811 01

Horský hotel

Hlavné námestie 5, Bratislava, 811 01

Naše najlepšie reštaurácie

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo.

La Cuisine Royale

Hlavné námestie, Bratislava, 811 01

La Siesta

Hlavné námestie 5, Bratislava, 811 01

Francúzska reštaurácia

Hlavné námestie, Bratislava, 811 01